Kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny jest odpowiednim wyjściem dla osób, które mają kilka kredytów w różnych bankach, z różnymi terminami płatności i często suma tych wszystkich rat jest bardzo wysoka. Konsolidacja pomoże zamknąć te zobowiązania, i przy odpowiednim podejściu pomoże również znacznie obniżyć ogólny koszt kredytu.

Trzeba jednak bardzo uważać podczas wyboru odpowiedniego produktu bankowego. Ważne, aby rata kredytu konsolidacyjnego była jednak niższa niż suma naszych wszystkich dotychczasowych zobowiązań. Może się bowiem okazać, że nasza nowa rata będzie znacznie wyższa niż dotychczasowe zobowiązania.

Taka możliwość istnieje. Dobry doradca zawsze poprosi o umowy kredytowe, porówna warunki i doradzi czy i gdzie warto konsolidację przeprowadzić. Trzeba bowiem pamiętać, że celem kredytu konsolidacyjnego jest zawsze zmniejszenie sumy miesięcznych zobowiązań. W innym przypadku nie ma to sensu. Bardzo często banki obniżają ratę kredytu konsolidacyjnego poprzez wydłużenie okresu spłaty takiego kredytu. Nasz doradca przeanalizuje wszystkie dostępne produkty bankowe i pomoże nam wybrać najlepsze dla nas i najkorzystniejsze rozwiązanie.

Zawsze warto dokładnie zapoznać się z tym, co oferują nam banki w zakresie kredytów konsolidacyjnych. Nie warto od razu decydować się na propozycję jednego banku. To musi być dobrze przemyślana decyzja. Również pod kątem zabezpieczenia takiego kredytu. Może być bowiem wymagane zabezpieczenie hipoteczne.